Amatorska Szkolna Liga Koszykówki.

W niedziele (14 maja) odbyły się drugie w tej edycji zawody Amatorskiej Szkolnej Ligi Koszykówki w hali Koło. I tym razem nasza szkoła była reprezentowana zarówno przez męską jak i żeńską drużynę ZSLiE nr 1 pod wodzą trenera Mateusz Wójcika. Chłopcy z „ekonomika” rozpoczęli od wygranej z 37 LO im. Jarosława Dąbrowskiego 46 : 35, zaś nasze „dziewczyny” musiały uznać wyższość Gimnazjum Sportowego nr 72 20 : 62. Idąc za ciosem w drugim spotkaniu tego dnia męska reprezentacja naszej szkoły pokonała Gimnazjum 144 aż 42 do 12. W drugim spotkaniu dziewcząt po dzielnej walce lepsze okazały się koszykarki z II LO. W trzecim i ostatnim tego dnia meczu „chłopców” po twardym boju przegrywamy z drużyną Jagiellonki Warszawa różnicą 14 punktów. Na półmetku Amatorskiej Szkolnej Ligi Koszykówki chłopcy z ZSLiE nr 1 zajmują wysokie drugie miejsce i w kolejnych zawodach które odbędą się już w czerwcu będą walczyć o pozycję lidera w rozgrywkach. Żeńska drużyna natomiast zbiera cenne doświadczenie i z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej co na pewno zaowocuje w przyszłym roku szkolnym w rozgrywkach śródmiejskiej olimpiady młodzieży do której przygotowują się koszykarki.