Bohaterowie Maratonu Pisania Listów 2016

W dniach 5-9 grudnia br. po raz kolejny w naszej szkole zostanie zorganizowany Maraton Pisania Listów.
Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem organizowanym co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).
Podczas Maratonu wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. W Polsce listy pisane są w setkach miejsc w całym kraju – w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, krzywdzące prawo jest zmieniane.

Przez cały najbliższy tydzień, obok pokoju nauczycielskiego w naszej szkole będzie czynne stoisko, przy którym będzie można się dowiedzieć więcej o bohaterach tegorocznego maratonu oraz usiąść i napisać list.

W ubiegłym roku udało się napisać 2 502 listy! Mamy nadzieje, że w tym roku pobijemy ten rekord!

Zachęcamy do licznego udziału w akcji.