Dnia 22.04 2016 r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi pod hasłem ,,Niska Emisja.’’

13047943_609947725824742_8066134612246478575_oDnia 22.04 2016 r obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi pod hasłem ,,Niska Emisja.’’

Setki ludzi na całym świecie świętuje ten szczególny Dzień. Idea troski o ,,niebieską planetę’’ łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii. Celem obchodów jest uświadomienie ludziom problemów związanych ze zmiana klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków roślin i zwierząt czy brakiem wody.

Obchody Dnia Ziemi poprzedzone były ,,kolorowym tygodniem ekologicznym’’, w którym aktywnie uczestniczyli nauczyciele i uczniowie (za co serdecznie dziękujemy ). Dnia 18.04 odbył się zielony -Dzień Natury zorganizowany przez kl1FB i jej wychowawcę p.D.Slomkę ,19.04 żółty – Dzień Słońca przygotowała kl.1FD pod opieką p.E.Nowak, 21.04 brązowy – Dzień Ziemi przygotowała kl. 1FL pod kierunkiem p.G.Wasilewskiej i pomarańczowy – Dzień Zdrowia zorganizowany przez kl.1FE pod opieką p. E.Przybylek ,natomiast 22.04 był dniem niebieskim –Dzień Ekologa ,który przypadł kl.2FD pod czujnym okiem p.K.Ojrzanowskiej. Każdy dzień miał swój szczególny charakter, przebiegał w wyjątkowej atmosferze przy muzyce, konkursach, quizach itd.

Dzisiaj 22.04 -świętowaliśmy wspólnie Światowy Dzień Ziemi, uczestnicząc w przygotowanym przez uczniów ( K.Paduch, S.Stolarczyk, K.Siemiński, K.Zubel, K.Jewdoszuk, S.Krasuska, W.Michalak, D.Dabiński, I.Kamiński, M.Łukawski, P.Chądzyński ) programie edukacyjno- artystycznym ,podczas którego przedstawiono scenki przy prezentacji multimedialnej ,,Niska Emisja ,wysłuchaliśmy piosenek zaśpiewanych przez uczennice K.Krzemińską i M.Cudnik , mieliśmy również przyjemność oglądać pokaz ,,mody ekologicznej’’ wykonanej i zaprezentowanej przez naszych uczniów oraz konkurs na najwyższą wieżę zbudowaną przez 1minutę z rolek papieru toaletowego .Szanowne Jury w skałdzie : przewodnicząca p. dyrektor D. Lipińska oraz członkowie M.Cygan, A.Biernacka, J.Pomykała przyznali miejsca i nagrody uczniom za udział w konkursach i quizach.

Finałem Dnia Ziemi było symboliczne zasadzenie 1-szego drzewka na terenie szkoły przez p. Dyrektor oraz pozostałych 11 drzewek przez reprezentantów klas .Tym ważnym aktem celebrowania Dnia Ziemi nie tylko intelektualna ideą, ale konkretnym działaniem zaangażowaliśmy serca i ręce. Dziękujemy i do zobaczenia za rok