Dzień Zwierząt na Stawkach

Dzień zwierząt

W dniu 4 października 2022 r w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt.

Idea wspomnianych obchodów, została zapoczątkowana na konferencji ekologicznej we Florencji w 1931 roku. Od tamtej pory wszystkie zwierzęta co roku obchodzą swój dzień. Obchody tego dnia mają na celu przypomnienie i uświadomienie, iż zwierzęta podobnie jak ludzie mają swoje prawa, m.indo wolności, opieki czy dobrego traktowania, a poza tym mają za zadanie zmobilizować do zmiany niewłaściwych zachować wobec naszych mniejszych przyjaciół.

Atrakcje przygotowane zostały przez klasę 1FB przy kurateli pani profesor : Agnieszki Szklarek – Kleszczonek, Doroty Słomki wraz z Samorządem Uczniowskim i Katarzyny Zaremby.

Społeczność szkolna mogła wziąć udział w quizach o zwierzętach, a wybrane klasy w pogadankach na temat przemysłowej hodowli zwierząt.

Dużo radości przyniosło w tym dniu możliwość przebrania się za zwierzaka i uniknięcie pytania !

Na przerwach z Radiowęzła płynął w eter śpiew ptaków i odgłosy różnych zwierząt.