ERASMUS+ – Wzmocniamy potencjał

2023.05.02_erasmus02
Piętnastoosobowa grupa uczniów, kształcących się w zawodzie technik logistyk rozpoczęła swoją przygodę z programem ERASMUS+ w ramach projektu pt. „Wzmocnienie potencjału poprzez realizację staży zagranicznych.

Nasi logistycy pod opieką Pani Agnieszki Wilhelmi oraz Pani Anny Polewczyk w dniu 30 kwietnia 2023 przybyli do Drezna, gdzie odbędą 4 tygodniową praktykę zawodową w niemieckich przedsiębiorstwach, takich jak: Deutsche Post AG, Media Logistik GmbH, VG Verbrauchergemeinschaft eG, Sachsenland Transport & Logistik GmbH Dresden, DRZ Dresdner Reifen Zentrale GmbH, Alnatura, VINELLO retail GmbH.
Na Dworcu Centralnym w Dreźnie (Dresden Hauptbahnhof) grupę przywitał Pan Paweł, niemiecki koordynator projektu i zaprosił na powitalną pizzę. W ramach spotkania zostały omówione wszelkie kwestie organizacyjne, prawa i obowiązki uczestnika, godziny pracy, zasady podróżowania po Dreźnie, po czym grupa udała się na zasłużony odpoczynek do akademika Internationales Gästehausonale gdzie będzie zakwaterowana przez cały okres mobilności.
Poniedziałek to dzień na poznawanie Drezna , samodzielne planowanie podroży do firm, a wtorek to spotkanie z tutorem i autoprezentacja w miejscu stażu zawodowego oraz poznawanie regulaminu pracy.
Pierwszy stres w nowym środowisku został przełamany i wszyscy nastawienie są bardzo pozytywnie i otwarci na wspaniałą przygodę.
2023.05.02_erasmus01 2023.05.02_erasmus02