Katyń. 5 Marca – Dzień Pamięci

5 marca 2019 roku minęło 79 lat od decyzji najwyższych władz ZSRR o rozstrzelaniu polskich jeńców wojennych, którzy dostali się do sowieckiej niewoli po 17 września 1939 roku. Ten akt ludobójstwa z 1940 roku nazywamy Zbrodnią Katyńską. Dla uczczenia pamięci ofiar odbyła się 5 marca w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polski konferencja dla uczniów szkół warszawskich. Celem konferencji było zainspirowanie młodzieży do poznania i poszerzania wiedzy o najnowszej historii Polski, ze szczególnym uwzględnieniem faktów i wydarzeń długo w naszej historii przemilczanych i zakłamywanych. W konferencji uczestniczyli uczniowie Technikum Ekonomicznego nr 1, którzy wysłuchali wykładów dr Witolda Wasilewskiego, prof. Grzegorza Jędrejka i dr Tomasza Żukowskiego.

sejm2019_4 sejm2019_3 sejm2019_2 sejm2019_1