Konkurs IPN – Zabytkomania

ZABYTKOMANIA to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń. Celem konkursu, oprócz rozwijania pasji filmowej wśród młodych ludzi, jest upowszechnianie wiedzy o zabytkach oraz nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem.

Zasady uczestnictwa

Uczestnicy ZABYTKOMANII konkurować będą w trzech grupach:
  1. składająca się z uczestników między 13 a 18 rokiem życia. Zgłoszenia można nadsyłać w kategorii: film dokumentalny lub reportaż na temat dziedzictwa kulturowego (materialnego lub niematerialnego) lub film animowany promujący lokalne dziedzictwo kulturowe.
  2. składająca się z uczestników powyżej 18 roku życia, amatorsko zajmujących się tworzeniem filmów. Zgłoszenia można nadsyłać w kategorii: film dokumentalny lub reportaż na temat dziedzictwa kulturowego (materialnego lub niematerialnego), film animowany promujący lokalne dziedzictwo kulturowe lub spot reklamowy promujący dobre praktyki w projektowaniu/zarządzaniu przestrzenią publiczną z poszanowaniem tradycyjnego krajobrazu kulturowego i jego wartości.
  3. składająca się z uczestników powyżej 18 roku życia, profesjonalnie zajmujących się tworzeniem filmów. Zgłoszenia, podobnie jak w grupie II, można nadsyłać w kategorii: film dokumentalny lub reportaż na temat dziedzictwa kulturowego (materialnego lub niematerialnego), film animowany promujący lokalne dziedzictwo kulturowe lub spot reklamowy promujący dobre praktyki w projektowaniu/zarządzaniu przestrzenią publiczną z poszanowaniem tradycyjnego krajobrazu kulturowego i jego wartości.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami w zakładce regulamin

Nagrody

 

Dla laureatów poszczególnych kategorii przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe lub pieniężne!
Grupa I
Uczestnicy między 13 a 18 rokiem życia
I. sprzęt multimedialny
II. sprzęt multimedialny
III. sprzęt multimedialny
Grupa II
Amatorzy powyżej 18 roku życia
I. 10 000 zł.
II. 7 000 zł.
III. 3 000 zł.
Grupa III
Profesjonaliści powyżej 18 roku życia
I. 10 000 zł.
II. 7 000 zł.
III. 3 000 zł.