Rajd pieszy po Konstancinie- Jeziornie.

14680669_694237097395804_8014987657339177701_nW sobotę 15 października 2016r jako uczestnicy koła ekologiczno- turystycznego, działającego w naszej szkole udaliśmy się pod opieką pani prof.: Agnieszki Sojki na kolejny rajd pieszy. Tym razem odwiedziliśmy podwarszawską miejscowość uzdrowiskową Konstancin- Jeziorną. Miejscowość ta słynie z wydobywania wód solankowych od 1965r o właściwościach leczniczych. Od wielu lat przyjeżdżają tu kuracjusze, by oprócz miło spędzonego czasu korzystać z tężni solankowych i mikroklimatu uzdrowiska (lasy sosnowe).

W trakcie rajdu mieliśmy okazję poznać ciekawą historię miejscowości: Konstancin, Jeziorna i Skolimów. Dowiedzieliśmy się, że to tu zaczęto produkować papier w XVIII w na zlecenie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W powstałej wtedy Królewskiej Fabryce Papiery czerpano m.in. papier na którym spisana została Konstytucja 3 maja.

Konstancin- Jeziorna słynie również z pięknej architektury oraz osadnictwa artystów. Dominuje zabudowa jednorodzinna, częściowo o charakterze rezydencjonalnym, której trzon stanowi zabytkowa zabudowa willowa i koncepcja urbanistyczna z początku XX wieku i okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Rajd był dla nas nie tylko okazją do spaceru po Parku Zdrojowym, inhalacji solankowych w tężniach, poznania nowych ciekawych miejsc i kultury Mazowsza, ale przede wszystkim czasem wspólnej rekreacji i zabawy 🙂
Kolejny rajd: Twierdza Modlin!