Salon Edukacyjny Perspektywy 2018 z ZSLiE

W dniach 22-24.02.2018 odbył się XXIX Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2018. Kolejny raz nasza szkoła uczestniczyła w tym wydarzeniu. Warszawski Pałac Kultury i Nauki wypełnił się tłumem gimnazjalistów, którzy wybierali szkoły, a także uczyli się planowania ścieżki edukacji i kariery. W ramach XXIX Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w PKiN odbywały się również spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie na temat egzaminu gimnazjalnego oraz konsultacje doradców zawodowych. Uczennice z kl. 3 FC Anna Gąsior oraz Gabriela Tymińska uczestniczyły w dwudniowej debacie na temat: „Wybieraj z głową – jak osiągnąć sukces zawodowy?” Odpowiadały na pytania gimnazjalistów dotyczące wyboru naszej szkoły, planów na przyszłość, możliwości pracy technika ekonomisty w różnych zawodach oraz kontynuacji nauki na uczelniach wyższych. Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy to impreza o wieloletniej tradycji, która ewoluuje wraz ze zmianami, jakie zachodzą na polskim rynku edukacyjnym. Można tu precyzyjnie zaplanować ścieżkę edukacyjną, porównać oferty różnych szkół czy zbadać swoje predyspozycje. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą naszej szkoły oraz mogli bezpośrednio porozmawiać z przyszłymi kolegami. Potencjalni kandydaci chętnie odwiedzali nasze stoisko w gronie rodzinnym – to zdecydowania ułatwiało im rozmowy na temat wyboru szkoły.