Spotkanie Fredrowskie w Domu Literatury

Fredro

W roku 2023 mija 230 rocznica urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, poety, a także pamiętnikarza oraz żołnierza kampanii napoleońskich.
FredroAby przypomnieć postać i twórczość A. Fredry, 14 listopada w Domu Literatury odbyło się spotkanie fredrowskie, organizowane przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich i Towarzystwo Historyczne im. Szembeków. Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na przedstawienie przygotowane przez młodzież z LO im. A. Fredry. W spektaklu wykorzystano pamiętniki Aleksandra Fredry z okresu kampanii napoleońskich pt. „Trzy po trzy”.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klasy 3Eb i 2Fb pod opieką pp. Krystyny Deutschman i Grażyny Wasilewskiej
14.11.2023

Aleksander Fredro Aleksander Fredro Aleksander Fredro