Sukces w konkursie savoir-vivre-„Obycie umila życie”.

Z radością informujemy społeczność szkolną, że w dniu 18 listopada 5- osobowa drużyna z ZSLiE nr 1 w Warszawie w składzie: Oliwia Zawistowska, Sandra Lisiewska, Bartek Kaczmarek, Szymon Tomaszewski i Tomek Trojanowski, zdobyła 2 miejsce w wojewódzkim konkursie savoir-vivre-„Obycie umila życie”. Pytania były przygotowane przez grupę ekspertów z dziedziny savoir-vivre, dyplomacji i protokołu dyplomatycznego.

Konkurs Savoir Vivre „Obycie Umila Życie” jest projektem autorskim pani Violetty Wacławek, realizowanym od ponad piętnastu lat przez Dom Kultury „Włochy”. W tym roku po raz trzeci organizowany był w rozszerzonej – mazowieckiej formule. Jego adresatami były dzieci i młodzież z mazowieckich szkół.

Udział w konkursie gwarantował uczestnikom poznanie zasad kulturalnego zachowania, zarówno w domu, w szkole, wśród codziennych sytuacji życiowych oraz podczas oficjalnych spotkań czy rozmów kwalifikacyjnych.

Dzięki temu, że „Obycie umila życie” jest konkursem wieloetapowym, obok walorów edukacyjnych zapewnia również dobrą zabawę i zdrową rywalizację. Pierwszy etap konkursu obejmował wewnętrzne eliminacje prowadzone na terenie szkół. Drugi – półfinał miał formę pisemnego testu, do którego zakwalifikowały się drużyny wytypowane przez szkoły. Finał z udziałem publiczności rozegrany został się między trzema zespołami, które zdobyły w teście najwięcej punktów w swojej kategorii wiekowej. Ten etap konkursu łączył wiedzę teoretyczną z praktyką. Finalistów z naszej szkoły wspierali koledzy i koleżanki z klasy III FE. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Drużynę przygotowywała pani Profesor Agnieszka Sojka. Dziękujemy!