Bohater Powstania Warszawskiego

Gościem naszej szkoły był prawdziwy bohater Powstania Warszawskiego – Stanisław Brzosko – pseudonim „Socha”. W konspiracji przebywał od lipca 1940 r. wprowadzony przez hm. Leona Gajdowskiego do batalionu Związku Walki Zbrojnej „Vistula” (późniejszy „Kiliński”). W czerwcu 1942 r. ukończył Szkołę Podchorążych Rezerwy piechoty, awansowany do stopnia kaprala podchorążego. Przydział w lipcu 1944 r. – Armia Krajowa – batalion „Kiliński” – 2. kompania „Szare Szeregi” – pluton 167 – dowódca plutonu. To była prawdziwa „żywa” lekcja historii – sfinansowana ze środków  Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Projekt napisany wspólnie z PCK – „Utrzymanie samodzielności kombatantów ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy biorących udział w Powstaniu Warszawskim”

Więcej informacji o naszym bohaterze na stronie Powstania Warszawskiego

https://www.1944.pl/powstancze-biogramy/stanislaw-brzosko,4714.html
https://www.1944.pl/archiwum-historii-mowionej/stanislaw-brzosko,2176.html