Wycieczka do Włoskiego Instytutu Kultury.

Dnia 7.11.2016 uczniowie klas IFb, IFc, IFe ( grupy uczące się języka włoskiego ) wraz z Panią Profesor Sławomirą Dyrdą odwiedzili Włoski Instytut Kultury . Uczniowie mieli przyjemność poznać nowego Dyrektora Instytutu Pana Roberto Cincotta, który opowiedział o roli tej ważnej placówki oraz oprowadził po wystawie zatytułowanej ,,Włoch i kreatywność : marki i kostiumy, moda i design „. Pan Janusz Sochacki bibliotekarz Instytutu zapoznał uczniów z możliwością korzystania z biblioteki. Spotkanie przebiegało w miłej , prawdziwie włoskiej atmosferze .
Włoski Instytut Kultury to ,,Okno kulturowe Włoch”. Ma na celu promocję i popularyzację języka i kultury włoskiej w Polsce poprzez organizowanie wielu wydarzeń kulturalnych w różnych sektorach (sztuki, muzyki, fotografii ,mody, tańca) oraz m.in. kursów nauki języka włoskiego.