Wycieczka integracyjna klas 1 FL i 1 FB — w Góry Świętokrzyskie.

W poniedziałek 24 października 2016r klasy 1 FL i 1 FB udały się na 3- dniową wycieczkę integracyjną w Góry Świętokrzyskie. W trakcie wyprawy mieliśmy okazję powędrować po najstarszych w Polsce górach, gdzie zdobyliśmy trzy szczyty: Łysicę, Łysą Górę i Agatę. Zachwyciły nas malownicze gołoborza oraz ciekawa historia Świętego Krzyża. W muzeum kamieni i szlifierni krzemienia pasiastego obserwowaliśmy cuda zaklęte w skałach.
Nie mogliśmy także pominąć okazji do odwiedzin u Bartka -jednego z najstarszych drzew polskich. Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego ukazało nam bogactwo flory i fauny okolic Łysogór oraz odkryło przed nami tajemnice przeszłości geologicznej tego regionu.
Dopełnieniem naszej wiedzy o regionie było zwiedzanie Jaskini Raj oraz ruin zamku Krzyżtopór w Ujeździe.
Wycieczka była dla nas nie tylko okazją do wędrówki po Łysogórach, poznania nowych, ciekawych miejsc kultury i historii oraz przyrody Gór Świętokrzyskich, ale przede wszystkim czasem wspólnej rekreacji i zabawy w trakcie zajęć integracyjnych i wspólnej dyskoteki