ZSLiE w Muzeum Literatury

W ramach programu historii literatury (polskiej) na lekcjach języka polskiego oraz edukacji czytelniczej i medialnej odwiedziliśmy ostatnio Muzeum Literatury na warszawskim Starym Mieście. Umieszczona tam stała ekspozycja poświęcona Adamowi Mickiewiczowi to tradycyjna wystawa eksponatów, rozmieszczona w trzech salach, które chronologicznie przypominają okresy w życiu polskiego wieszcza.

Możność obejrzenia z bliska pierwszego wydania „Poezji” z 1822, wycenianego na fortunę, ptasiego pióra, którego używał do pisania poeta czy próba rozszyfrowania, – bo pisał nieczytelnie – rękopisów utworów z okresu paryskiego to niby nic specjalnego, ale…auratyczność przedmiotów i świadomość obcowania z romantycznymi artefaktami robią swoje.

Polecamy!

Klasy 3 Fa i 3Fc, Krystyna Deutschman, Marcin Jurek