Bieg po Nowe Życie. Rekord Guinnessa znowu pobity!!!!!

14344806_678256938993820_7237120834589093653_nW sobotę 17 września uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych z klas I FE i III FD pod opieką Joanny Piotrowskiej i Katarzyny Ojrzanowskiej wzięli udział akcji Bieg po Nowe Życie.

Bieg po Nowe Życie to projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Po raz kolejny na trasie marszu nordic walking spotkały się gwiazdy kina, teatru, estrady, dziennikarze i sportowcy, a przede wszystkim osoby po transplantacji z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji, by promować idee świadomego dawstwa i przeszczepów rodzinnych. W jednej ze sztafet wraz z brązową medalistką z Rio de Janejro w wioślarstwie Agnieszką Kobus oraz Lucjanem Mleszczykiem (osoba, której 9 lat temu przeszczepiono nerkę) wystartowała dr Joanna Piotrowska.

Jednocześnie odbyła próba bicia Rekordu Guinnessa na największą lekcję nordic walking. Z nieoficjalnych wyników wiadomo, że rekord został pobity!!! W lekcji nordic walking jednocześnie wzięło udział 615 osób.

Gratulujemy!!!!!