Dnia 14-04-2015 odbył się w ZSLiE Nr 1 Szkolny Dzień Leworęczności.

Światowy dzień tej największej mniejszości na globie obchodzony jest 13/08, jednak klasa 2Fd pod okiem wychowawcy p. Lidii Chrapkowskiej, postanowiła przy wiosennej aurze, przybliżyć uczniom fakty dotyczące leworęczności. Odbył się quiz i konkurs, który uświadomił uczniom, że wielu słynnych uczonych i ludzi świata filmu, polityki to przedstawiciele osób leworęcznych. Pisaliśmy dyktando i obieraliśmy ziemniaki lewą dłonią, analizowaliśmy biografie Einsteina, Jolie i Obamy. Realizując zadania wynikające z projektu, którego celem jest otrzymanie tytułu szkoły zawodowych perspektyw, zorganizowaliśmy też dla uczniów pozornie znaną i łatwą grę edukacyjną. Przedstawiciele poszczególnych klas mieli za zadanie, rysując bądź pokazując, przedstawić wylosowane przez siebie nazwy zawodów, czynności zawodowe oraz nazwy własne popularnych uczelni zawodowych w kraju. Objawiły nam się talenty pantomimiczne tym bardziej, że wśród zawodów pojawiły się także te powoli zanikające. Plastyczne i aktorskie umiejętności wykorzystane zostały do przedstawienia m.in. someliera, bednarza, flisaka i bednarza. Okazało się, że najwięcej kreatywności wymagało pokazanie gaszenia pożarów i układanie bukietu ślubnego. Grabarz, księgowy, chirurg, leśnik, parzenie kawy, kierowanie ruchem, sianie zboża- nie przysporzyły uczestnikom najmniejszych trudności. Dzięki tej ciekawej i innowacyjnej lekcji każdy uczestnik zapamięta, że dyplom lekarski w stolicy otrzymuje się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a kandydat na spedytora jest absolwentem Wyższej Szkoły Logistycznej w Poznaniu. W następnym roku powtórzymy zabawę. Najwięcej punktów otrzymała klasa 2Fc, drugie miejsce zdobyła klasa 3Ft, zaś trzecie klasa 3Fe. Gratulujemy i zapraszamy za rok.