Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych

21 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie klas, które zgłosiły swój udział przygotowały prezentacje, potrawy oraz przebranie z danego państwa, a najbardziej aktywne klasy zaprezentowały występ aktorsko- taneczny. 

Wszyscy uczniowie szkoły oraz nauczyciele poznali mnóstwo faktów na temat kraju oraz jego kultury, a ponadto spróbowali potrawy z wielu regionów. Pomysłów było co niemiara, a brzuchy jury i wszystkich uczniów pełne. W międzyczasie wszyscy uczniowie zmagali się z quizem, w którym wykorzystali poznane ciekawostki w ciągu całego dnia.

  1. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo klasa 3EC (USA), 1B (Francja), 1EB (Austria);
  2. Drugie miejsce: 1ED (Chiny), 2EA (Kanada), 1EA (Hiszpania);
  3. Trzecie miejsce: 2A (Egipt), 2EC (Australia), 3EA (Meksyk).

Ponadto klasa 2LA (Niemcy) została wyróżniona za taniec; 2FA (Włochy) za jedzenie, 1FB (Chorwacja) za prezentację.