Imieniny Mikołaja Kopernika 6 grudnia 2023

Kopenik

Mikołaj Kopernik 1473 – 1543 patron Technikum Ekonomicznego nr 1

Rok 2023 upłynął pod patronatem wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. W tym roku obchodziliśmy 550. rocznicę urodzin i 480. rocznicę śmierci uczonego. W swoim najsławniejszym dziele „De revolutionibus orbium coelestium” przedstawił teorię heliocentrycznej budowy Układu Słonecznego, czym zapoczątkował rewolucję naukową.

pt.: „Mikołaj Kopernik patron Technikum Ekonomicznego nr 1” oraz wystawę copernicanów – książek poświęconych Kopernikowi i jego działalności. Biblioteka przygotowała też wystawę nowości literackich, zakupionych z grantu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, pod hasłem Mikołajki z książką i książka na Mikołajki! Impreza odbyła się w Sali Kolumnowej naszej szkoły 6 grudnia 2023 r. Było wesoło, smacznie i edukacyjnie.