„Katyń… ocalić od zapomnienia”

Ocalić od zapomnienia

13 kwietnia 2022 – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W naszej szkole 13 kwietnia jest dniem szczególnie uroczystym. Tego dnia 2008 roku zainicjowano program edukacyjny Katyń… ocalić od zapomnienia”. Ideą programu jest zachowanie pamięci o ofiarach NKWD z 1940 roku poprzez sadzenie imiennych Dębów Pamięci. Nasza szkoła przyłączyła się do programu i w 2014 roku na dziedzińcu szkoły posadzono dwa Dęby  Pamięci. Społeczność szkolna upamiętniła w ten sposób ofiary Zbrodni Katyńskiej: aspiranta Policji Województwa Śląskiego Antoniego Kalecińskiego oraz  kapitana 54 Pułku Strzelców Kresowych Kazimierza Schrotta.              Młodzież naszej szkoły przygotowała audycję radiową „Katyń Golgota Wschodu”. Pod Dębami Pamięci na dziedzińcu szkoły uczniowie wraz z Samorządem Uczniowskim złożyli kwiaty i zapalili znicze. Wartę honorową pełnili harcerze oraz uczestnik Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „ANAWA”.
Warszawa 13 kwietnia 2022.