Dniu Języków Obcych

2022.04.11 Dni jeżyków obcych 20

W poniedziałek 11 kwietnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Dniu Języków Obcych. Podczas 3 i 4 lekcji klasy, które zgłosiły swój udział do prezentacji kraju, przygotowały potrawy z danego państwa, występ aktorski/wokalny/ taneczny lub tiktok, prezentację multimedialną oraz przebranie. Uczniowie i nauczyciele mieli okazję dowiedzieć się kilku ciekawostek o krajach z całego świata, skosztowali wspaniałe dania z Indii, Grecji, Włoch czy Stanów Zjednoczonych, a ponadto obejrzeli niesamowite występy aktorskie lub tiktokowe. Zabawy było co niemiara, a brzuchy wszystkich uczestników pełne po próbowaniu niesamowitych dań. Ponadto po tych wszystkich atrakcjach na 6 lekcji pozostałe klasy wzięły udział w konkursach językowych. Uczniowie odgadywali hymny i flagi z całego świata, łamali języki podczas czytania łamańców w języku angielskim, hiszpańskim czy niemieckim, a przede wszystkim świetnie się bawili nie tylko rozwiązując zadania ale również integrując się podczas wspólnej zabawy.