Międzynarodowy Tydzień Mediacji

W dniu 16 października 2015r. świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Tydzień Mediacji, obchodzony w całej Polsce już po raz trzeci. Jest to inicjatywa Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana w związku z Międzynarodowym Dniem Mediacji, który od 2005 r. obchodzony jest na świecie w każdy trzeci czwartek października (w Polsce pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji zostały zorganizowane w 2008 roku, a od 2013 roku rozszerzone na Tydzień Mediacji). Organizacją Dnia Mediacji zajęli się wewnątrzszkolni mediatorzy rówieśniczy: Karolina i Patryk z klasy II Fc wraz z opiekunem, p. psycholog Anią Nowacką. Wydarzeniu towarzyszyła projekcja filmów promujących mediacje jako sposób rozwiązywania konfliktów, a także quizy i konkursy tematyczne. Mediatorzy chętnie udzielali kolegom informacji dotyczących samego procesu mediacji, jak i szkolnego projektu Mediacji Rówieśniczych, do udziału w którym zachęcamy całą społeczność szkolną.