Narodowe Święto Niepodległości

dzień niepodległości 2021

11 listopada w Polsce obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia 11 listopada 1918 roku zakończyła się I wojna światowa. Niemcy podpisały rozejm. dzień niepodległości 2021 - godłoByło to w wagonie kolejowym niedaleko Compiègne pod Paryżem. W imieniu sprzymierzonych warunki zakończenia działań wojennych podyktował delegacji niemieckiej francuski marszałek Ferdynand Foch. Dzień 11 listopada był przełomowym momentem w dziejach Europy, a przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada Rada Regencyjna przekazała naczelne dowództwo polskich sił zbrojnych przybyłemu do kraju Józefowi Piłsudskiemu. Aby uczcić rocznicę 11 listopada, członkowie samorządu uczniowskiego przygotowali audycję nadaną przez szkolny radiowęzeł o genezie Święta Niepodległości

 

 

dzień niepodległości 2021