Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2022      

rozwój czytelnictwa

Szanowni Rodzice!  Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała grant z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na zakup książek do biblioteki szkolnej.

Ideą programu jest promocja czytelnictwa wśród młodzieży, wzmocnienie roli biblioteki w szkole, wzbogacenie
i unowocześnienie księgozbioru. Naszym celem jest zwiększenie atrakcyjności oferty biblioteki poprzez zakup nowości wydawniczych, wzrost dostępności do pozycji poszukiwanych i chętnie czytanych przez młodzież. Zależy nam, żeby były to, nie tylko książki edukacyjne, ale i te, czytane dla przyjemności, rozrywki czy rozwoju osobistego.

Powszechnie wiadomo, że kluczem do wiedzy, osobistego rozwoju i pobudzania kreatywnego myślenia jest czytanie. Stąd też wielkim zadaniem szkoły i domu jest wytworzenie takiej motywacji, aby czytanie było zajęciem atrakcyjnym, a książka zaspokajała pragnienia i potrzeby młodego człowieka, zarówno  emocjonalne, jak  i intelektualne

Młodzież chętnie przedstawiała nam swoje propozycje. Czekamy na Państwa sugestie. Swoje propozycje i uwagi prosimy kierować na adres: biblioteka@zslie1.edu.pl lub na e dziennik do wychowawców (ewentualnie na kartce poprzez dzieci).  Wszystkie Państwa listy przeczytamy i z góry za nie dziękujemy. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Dyrektor Szkoły

Grono Pedagogiczne

Biblioteka Szkolna