Mistrzostwa Mazowsza w Szachach Szybkich 2022

Mistrzostwa Mazowsza w Szachach Szybkich

5 listopada odbyły się Mistrzostwa Mazowsza w Szachach Szybkich 2022. Jak co roku biora w nich udział uczniowie z naszej szkoły. Jak co roku wystawiliśmy maksymalną liczbę drużyn – 3. Na eliminację zgłosiło się rekordowo 45 kandydatów, jednak tylko 12 mogło reprezentować nasza szkołę w tym minimum 3 dziewczęta.

Drużyna 1

Szerszeń, Łukasz
Nogal, Wojciech
Cudny, Konrad
Smolarczyk, Anna

Drużyna 2

Ślesicki, Piotr
Welk, Bruno
Sikora, Zuzanna
Tomaszewska, Viktoria

Drużyna 3

Klimek, Mateusz
Chruszcz, Filip
Dłużewski, Oskar
Wierzbicka, Zuzanna

Drużyny radziły sobie dobrze, wielu uczestników startowało w zawodach poraz pierwszy. Oprócz tego, że były to zawody drużynowe, rozdano równiez nagrody indywidualne. Na 2-giej szachownicy Wojciech Nogal z 2LB wygrał wszystkie 7 rund i zdobył indywidualnie złoty medal. Serdeczne gratulacje.