Ośmiorniczki dla wcześniaków

Po całorocznej pracy przekazaliśmy jako społeczność szkolna dla warszawskich i wrocławskich wcześniaków 101 szydełkowych ośmiorniczek i 9 czapeczek- niewidek. Jesteśmy zaangażowani w akcję międzynarodową: Ośmiorniczki dla wcześniaków oraz w akcję: „Czapka- niewidka”. Ośmiorniczki wydziergane metodą szydełkową są przekazywane w szpitalach oddziałom neonatologicznym, gdzie służą wcześniakom (czasem z 25 tygodnia ciąży) leżącym w inkubatorach jako zabawka imitująca pępowinę. Dzięki ośmiorniczkom dzieci lżej znoszą podłączanie kroplówek.

Zaś akcja „Czapka- niewidka” dedykowana jest dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych. Wydziergane na szydełku czapeczki są przekazywane dzieciom, którym po chemioterapii wypadły włoski. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom z naszej szkoły, które pod opieką p. Agnieszki Sojki i przy wsparciu Siostry Rut wykonały te cudowne zadania. A oto ich efekt na zdjęciach💖 Bo warto pomagać https://www.facebook.com/osmiorniczkidlawczesniakow/videos/1786875094946846