Prelekcja na temat krwiodawstwa

W poniedziałek 12 marca odbyła się prelekcja na temat honorowego krwiodawstwa. Prelekcje uświetniło spotkanie z wokalistą i producentem muzycznym, znanego między innymi z występów w VOICE OF POLAND, wystepów z KAYAH czy ADAMEM SZTABĄ. Kilka lat temu, jego karierze, życiu zagroziła choroba. Dzięki dawcom, wraca do zdrowia i życia estradowego. https://www.youtube.com/watch?v=UuoC73OyeQE

Prelekcję poprowadził Piotr Szklany, krwiodawca, nauczyciel, opiekun Szkolnego Koła PCK, który przywitał uczniów na spotkaniu. Po krótkim wstępie, przedstawił gościa spotkania Mateusza Krautwursta, który opowiedział o swojej chorobie, która pojawiła się nagle i nispodziewanie. O tym jak w sytuacji zagrażającej życie, okazało się że nie ma krwi. Banki w lipcu świeca pustkami, więc zaapelował do swoich fanów o pomoc, a sytuacja uświadomiła mu problem braku krwi, pacjentów, szpitali i innych jenostek.