Spotkanie z Burmistrzem na Stawkach

Spotkanie z wice burmistrzem Pawłem Martfolą

8 października 2021 roku gościliśmy w naszej szkole zastępcę Burmistrza dzielnicy Śródmieście, Pana Pawła Martofla. Tematem przewodnim spotkania był samorząd terytorialny w Polsce.

         W spotkaniu z Burmistrzem uczestniczyły dwie klasy licealne, 1a i 2a. Pan Martofel odpowiadał na pytania zebranych udzielając cennych informacji o funkcjonowaniu samorządu nad Wisłą, jego zadaniach własnych i zleconych, sposobach finansowania oraz dotowania z budżetu państwa. Poruszone zostały także wątki problematyczne dla dalszego istnienia samorządu w Polsce, wśród których znalazły się niedostateczne finansowanie, zmiany podatkowe wpływające na osłabienie budżetów jednostek samorządowych, „janosikowe”, ograniczanie kompetencyjności władz samorządowych czy kadencyjności dla lokalnych gospodarzy. Spotkanie należy uznać za niezwykle udane. Liczne pytania uczniów przyczyniły się do przedłużenia wywiadu. Na koniec spotkania z licealistami Burmistrz podarował młodym uczestnikom śródmiejskie upominki.
            Dalsza część jego wizyty przebiegła w nieco innym tonie. A mianowicie uczniowie zaprosili pana Burmistrza do uroczystego otwarcia wyremontowanych pomieszczeń Samorządu oraz Radiowęzła. Pan Burmistrz razem z Panią Dyrektor przecięli złotymi nożycami czerwone wstęgi. Nie zabrakło również strzelających kolorowym konfetti tub. Uczniowie pokazali swoje miejsca pracy, opowiadali trochę o tym, czym się zajmują, a w radiu nawet pozwolili panu burmistrzowi przemówić przez mikrofon i puścić muzykę ku radości ogółu. Młodzież przygotowała również małą niespodziankę: był to Złoty Kopernik w podziękowaniu za wspieranie naszej szkoły. Mamy nadzieję, że Pan  Burmistrz spędził miło czas w naszym towarzystwie. Zapraszamy do nas częściej!