VII Integracyjny Bal Karnawałowy na Stawkach

26 stycznia 2013 nasz Ekonomik bawił się karnawałowo razem z młodzieżą niepełnosprawną. To już siódmy bal karnawałowy, który Samorząd i Wolontariat zorganizowały dla zaprzyjaźnionej Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Już przed świętami uczniowie rozpoczęli bardzo intensywną pracę nad przygotowaniami. Przede wszystkim zbierali fundusze, podzielili się zadaniami, wymyślili dekorację, ustalili plan i konkursy, które miały się odbyć. Tym razem nasza sala kolumnowa była złoto-czerwona, na suficie migotały czerwone serpentyny i wisiało mnóstwo balonów. Motywem przewodnim były maski, gdyż tym razem był to bal maskowy. Na tę okazję uczniowie przygotowali dla każdego piękną maskę karnawałową. W sobotę w samo południe ruszyły ostatnie przygotowania do imprezy, młodzież przygotowała bufet z kanapkami, sałatkami, ciastami i innymi różnościami. Punktualnie o 16 zaczęli przybywać goście, uśmiechnięci i czekający z niecierpliwością na przygotowane dla nich niespodzianki. A było ich wiele, konkursy z nagrodami, śpiewająca Olga, tańczący Damian, a także nasz gość specjalny pan Artur Barciś, który chętnie rozdał autografy i zrobił sobie zdjęcia z młodzieżą. Na zakończenie była również ballada o fundacji i wolontariuszach, która zawsze wzbudza wiele emocji. Zakończyć ten wspaniały bal było bardzo trudno, nasi goście nie chcieli iść do domu, co daje nam wiarę, że zabawa była naprawdę udana. Cieszymy się bardzo mogąc dać im choć trochę radości. A już za pół roku nasza zabawa majówkowa. Nad organizacją i przebiegiem czuwały p. U. Więckiewicz i p. D. Kwiatkowska.