Wymiana polsko-niemiecka

W dniach 24-30 marca uczniowie z ZSLiE nr 1 spotkali się ze swoimi kolegami i koleżankami z Geschwister-Scholl-Schule w Niemczech. Tym razem na naszym spotkaniu pracowaliśmy w miejscach pamięci narodowej. A mianowicie w muzeum, gdzie mieściło się kiedyś więzienie gestapo w Kolonii oraz w obozie pracy w Hinzert. Warsztaty były bardzo ciekawe i pozwoliły nam spojrzeć ponownie na historię ludzi w czasie II wojny światowej. Mieliśmy też okazję zwiedzić trochę Luksemburg i Trewir, najstarsze miasto w Niemczech. Oprócz tego oczywiście był też czas na obejrzenie katedry w Kolonii i przejście po Starym Mieście. Spotkaliśmy się też z przedstawicielem Amnesty International, który przybliżył nam, czym zajmuje się dokładnie ta organizacja i w jaki sposób pomaga ludziom. Grupa niemiecka przyjęła nas bardzo ciepło i ciężko się było z nią rozstawać. Nasze spotkanie wspierała finansowo Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.