Dzień Języków Obcych

Po raz kolejny w szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Bawiliśmy się i jednocześnie uczyliśmy wszystkich języków obowiązujących w naszym programie szkolnym: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Wcześniej przygotowaliśmy salę kolumnową, zmieniając ją w kolorową, multijęzykową przestrzeń. Dekoracje, flagi, plakaty, mapy stworzyły atmosferę zachęcającą do wspólnej zabawy. W zorganizowanych przez nauczycieli języków obcych konkursach wzięli udział uczniowie wszystkich klas pierwszych, pod opieką swoich nauczycieli. Były łamańce językowe, odgadywanie pochodzenia słów, tworzenie nowych wyrazów, kalambury, piosenki, rozpoznawanie hymnów państw i wiele innych atrakcji. Ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy, rozwijając przy tym umiejętności językowe. Warto było, bo na najlepszych lingwistów czekały nagrody: jednodniowa wycieczka dla zwycięskiej klasy, możliwość zorganizowania wyjścia dla klasy po 3-ej

lekcji, dzień bez pytania. Nauczyciele byli również bardzo zadowoleni. Mogli oceniać i doceniać umiejętności językowe swoich uczniów-poliglotów.

A w czasie przerw można było spróbować wypieków przygotowanych przez grupę 'włoską’. Były przepyszne!