„Szkoła Pamięta” – akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej

1 i 2 listopada to dni, w których wspominamy naszych zmarłych. Odwiedzamy groby naszych bliskich, a także tych, którzy zginęli w walce o naszą wolność. Kwiaty i światełka są wyrazem pamięci o nich i wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w dniach 25-31 października wraz z nauczycielami odwiedzili warszawskie cmentarze. Uporządkowali groby nauczycieli, na których złożyli kwiaty i zapalili znicze. Odwiedzili także Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Ze szczególnym zainteresowaniem i powagą pochylili się nad grobami Żołnierzy Wyklętych na „Łączce” oraz grobami Powstańców Warszawskich. Pamiętali także o ofiarach Zbrodni Katyńskiej zapalając światełka przy tablicach i dębach katyńskich na boisku szkolnym.